0850 550 26 11
Online Başvuru

Kombi Bakımı

Kombi bakımı, Star Baca’nın uzman ve güvenilir teknik servis ekibi ile hızla ve kolayca gerçekleştirilir. Periyodik kombi bakımı yapılmamış kombiler düşük verimle çalışarak enerji ve doğalgaz tüketimini artırarak, evin daha geç ve zor ısınmasına sebebiyet verir. Periyodik kombi bakımının yanı sıra uzun süre çalıştırılmayan kombiler için de kombi bakımı mutlaka yapılmalıdır.

Kombi bakımı yaparken Star Baca, deneyimli ve güvenilir teknik servis ekibi ile tüm prosedürlere uygun şekilde hareket ederek çalışmaktadır. Yetkili servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek bakımın ardından, tüm parçaların düzgün bir şekilde çalıştığı kontrol edilir. Emin olunduktan sonra kombi çalışmaya kaldığı yerden devam edebilecektir.

Kombinizin ve kombi tesisatınızın daha uzun ömürlü ve doğalgaz yakıt tüketimi açısından daha hesaplı olması için senede en az bir kez, mevsim geçişlerinde olmak üzere, sonbahar ya da yaz aylarının başında kombi bakımı yapılması gerekmektedir.

Kombi bakımı yapılırken;

Eski tip bacalı veya son teknoloji yoğuşmalı kombilerin bakımında cihaz farklılıklarından dolayı bakım adımlarının yanı sıra ekstra işlemler de uygulanmaktadır. Örneğin bacalı kombilerde ek olarak baca limit sensörü ve bacanın çekiş durumu kontrol edilmelidir. Yoğuşmalı kombilerde ise yoğuşma su haznesi ve kalorifer gidiş hattı yönündeki çamur ayrıştırıcı filtre temizlenir.