0850 550 26 11
Online Başvuru

Şömine Baca Temizleme

Evlerde, restoranlarda, iş yerlerinde ya da otellerde bulunan şöminelerde, uzun süren sıcak yaz döneminde sık kullanılmaması sebebiyle tıkanmalar yaşanabilmektedir. Dış etkenler ve hava değişimleri nedeniyle şömine bacası içinde biriken kurumlar, şömine bacasının tıkanmasına sebep olmaktadır.

Şömine bacasının tıkanması ve şömine baca temizliğinin yaptırılmaması durumunda; dumanı çekemeyen şömine bacası, dumanı geri iterek odanın içine dolmasına sebep olabilmektedir. Siz ve sevdiklerinizin sağlığını koruyabilmek için İlgili Kurum Başkanlığı’nca zorunlu kılınan şömine baca temizliği ile hayati risk taşıyan karbon monoksit gazı zehirlenmelerinin, baca tutuşmalarının ve yangın riskinin önüne geçilebilmektedir. Avrupa standartlarına uygun, son teknolojiye sahip ve çevre dostu temizlik ekipmanları ile Türkiye’nin her yerinde şömine baca temizleme hizmeti için Star Baca’yı güvenle arayabilirsiniz.

İlgili yasa gereğince baca temizliği ve şömine baca temizliğinin yeniden yapılma süresi kullanılan yakıt türüne göre değişkenlik gösterse de, ilgili kurum tarafından iki ayda bir şömine baca temizliği yaptırılması zorunlu kılınmıştır. Uzman, güvenilir ve güler yüzlü ekibi ile müşterilerine şömine baca temizleme hizmeti veren Star Baca, aynı zamanda şömine bacasının periyodik temizliğini yapmakta ve temizlendiğine dair anında baca raporu oluşturabilmektedir.