0850 550 26 11
Online Başvuru

Yağlı Kanal Temizleme

Binaların, restoranların ya da şirketlerin mutfaklarının bağlı olduğu baca kanalları, davlumbazdan çekilen yağ tabakası ile zamanla kaplanarak kirlenir ve bu durum baca kanallarının ve bacanın tıkanmasına yol açar.İlgili Kurum Başkanlığı’nca zorunlu kılınan ve uzman ekiplerce gerçekleştirilmesi gereken yağlı kanal temizleme, zamanla kanalın her yerini kaplayan yapışkan yağ tabakasının temizlenme işlemidir. Türkiye’nin her yerinde yağlı kanal temizliği hizmeti vermekte olan Star Baca, bacada oluşabilecek tıkanmalar sebebiyle gerçekleşebilecek patlama risklerini minimize etmektedir.

Yağlı kanal temizliği işleminde Avrupa standartlarında ekipmanlara, uzman ve güler yüzlü teknik ekibe sahip Star Baca, güvenilir referansları ile özenle hizmet vermektedir.

Özellikle gıda sektöründe sıkı denetimlerden geçirilen mutfaklarda her şeyden çok önem verilen hijyenin sağlanması için titizlikle gerçekleştirilen yağlı kanal temizliği, ilgili kurumdan yetkili Star Baca tarafından, güvenilir ve etkili kimyasal ve mekanik işlemler vasıtasıyla yapılmaktadır. Yağlı kanal temizliğinde katılaşmış ve baca kanalının tıkanmasına yol açmış yağ tabakasının temizlenmesi işlemi, en kritik yer olan davlumbazın temizliği ile başlamaktadır. Yağlı kanal temizliğinde en etkili yöntemler kullanılarak; davlumbazdan emiş motoruna dek her detayın özenle dezenfekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Kanal içinde birikmiş yapışkan ve katılaşmış yağ katmanları arındırılmak için özenle ve titizlikle gerçekleştirilmiş bir yağlı kanal temizliği, baca içerisindeki hijyenin sağlanmasında önemli rol oynamaktadır. Tüm bunların yanı sıra bina güvenliği ve insan sağlığını olumlu açıdan direkt olarak etkilemektedir. Türkiye’nin her yerinde hizmet veren, ilgili kurumdan yetkili Star Baca’nın güvenilir, deneyimli ve güler yüzlü çalışan kadrosunun öngörüsüne bağlı olarak yağlı kanal temizliğinin yinelenme süresi kullanım durumuna ve çevre koşullarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Yağlı kanal temizliği, İlgili Kurumdan yetkili temizlik firmaları vasıtasıyla yapılmalıdır. İlgili baca temizliği yasasına göre firmaların ve özellikle restoranların bir senede en az üç defa yağlı kanal temizliği yaptırması yasal olarak zorunlu kılınmıştır. Star Baca, çalıştığı müşterileri talep ederse onlar için yağlı kanal temizliğinde periyodik temizlik hizmeti verebilmektedir.

Yağlı kanal temizliği ve baca temizliğinde kullanılan en yaygın yöntemlerden biri olarak bilinen; baca ve/veya kanal içinde açılması gereken müdahale kapaklarıdır. Kanal bağlantı noktalarının sökülerek gerçekleştirildiği müdahale kapağı açma işlemi, yağlı kanal temizliği yaptırmak isteyen Star Baca müşterilerinin sıklıkla karşılaşacağı yöntemlerden biridir. Yasanın ilgili mevzuatında yağlı kanal temizleme işleminde iki metrede bir açılması zorunlu kılınan müdahale kapakları, bazı durumlarda sistemin durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Yağlı kanal temizliğinde atlanmaması gereken en önemli kısımlarından biri de dumanı kanala çekme vazifesi üstlenen fanların temizlenmesidir. Fan sistemi, ocaktan yükselen dumanı emerek atmosfere atılmasını sağlamaktadır. Ancak bu sistemde zamanla fan içinde biriken yağlanan hava emişini sağlayan fan kanatlarının yağ tabakasına bulanmasına ve verimli bir şekilde havayı çekememesine sebep olmaktadır. Fan temizleme işleminin gerçekleştirilmemesinin hayati riskler taşıyor olmasının yanı sıra zamanla fan değişimine varan teknik arızalara sebebiyet vermektedir.

Star Baca yağlı kanal temizliği öncesi sonrası referansları Star Baca yağlı kanal temizliği öncesi sonrası referansları Star Baca yağlı kanal temizliği öncesi sonrası referansları Star Baca yağlı kanal temizliği öncesi sonrası referansları